Köpeğiniz ile İlk Gün

Bir köpek ile yaşamınızı ve evinizi paylaşmaya karar verdiniz. Bu kararınız için sizi kutlarız. Biz köpeğinizle çok fazla güzel günler yaşayacağınızı, onu aşırı seveceğinizi ve ondan da çok aşırı şeyler öğreneceğinizi biliyoruz. Peki bu güzel başlangıç için hazır mısınız? Dileriz sorumluluklarınızı ve nelerle karşılaşacağınızı biliyorsunuzdur. Ve eminiz ki Bir baytar Hekimle ilişkiye geçerek köpeğinizin bakım ve beslenmesi meselesinde bilgi almış, yaptıracağınız aşıları öğrenmişsinizdir. Size yeni arkadaşınızla mesut bir beraberlik diliyor, ilk gününüz yada geceniz için aşağıdaki kısmı okumanızı öneriyoruz.


PEK YAVRUSU NASIL EVCiLLEŞTiRiLiR ?
Arasında büzülüp oturduğu çantayı evinizde sakin bir yere bıraktığınız zaman, canı istemediği durumda onu çıkarmak için hiçbir harekette bulunmayınız. çantayı açıp bekleyiniz. ilk adımını kendi bilincinde atmasını sağlayınız. Böylece onu ürkütmemiş olursunuz. Onunla hiç meşgul değilmiş bunun gibi bir tavır almak en doğrusudur.
Köpek yavrusu çantadan hemen çıkmaz. lakin meraklı bulunduğu ve ayaklarının uyuşukluğunu gidermeyi çok arzu ettiği için, etrafında onu bekleyen hiç bir tehlike bulunmadığına emin olduğunda çantadan çıkmakta tereddüt etmez; Onunla tanışmak için onu yakalamaya acele etmeyiniz.
ani katı bir devinim onu ürkütüp bir mobilyanın altına girmesine neden olur. Köpek yavrularının ilk kaçacakları yer yatak 6 ya da buzdolabının altı bu gibi yerlerdir. Köpekler oralarda kuvvetli kişiliklerini ve vahşi yönlerini korurlar. Köpek yavruları kendilerine karşı kaba davranılmasından hoşlanmazlar. Bu nedenle onu kaçtığı yerden çıkartmakta güçlük çekersiniz. Bu durumda sabırlı olunuz.
Ona elinizi uzatmaya cesaret etmek için ondan bir işaret gelmesini bekleyiniz.

KALACAĞI YERİ TANIMLA
müşterek hayatımızın ilk saatlerinde yavru köpeğiniz kolay bir çağırma ile size doğru gelme alışkanlığında değildir. Onun keyfince gezmesine izin verdikten sonra, daha fazla tehlikeye atmadan yavaşça elinizle yakalayınız. Onu hela yapacağı yere koyunuz.
Köpek yavrusunun tuvaleti son derece ciddi bir yerdir. Burası onu tam olarak içine alabilecek bir kutunun içi olabilir.
Bunun içini kum ve ya kağıt ile doldurmak, onun pisliğini gömmesine olanak sağlayacaktır. aynı kutunun içine talaş da koyabilirsiniz. Bu kutuyu bir gazetenin üzerine yerleştirmekte fayda olmaktadır. Böylece kutunun dışına çıkacak şeylerin çevresi pisletmesi önlenmiş olur.
eğer
köpek yavrusu anasıyla yeteri kadar birlikte olursa, nasıl davranacağını öğrendiği için organik olarak temiz olacaktır.
eğer onu kutunun içine koyar, ayakları ile eşeleme hareketleri yaptırırsanız, köpek yavrusu burasının kendisi için ayrıldığını anlayacak ve ilk çişini buraya yapmakta tereddüt etmeyecektir.
O durumda bu kutunun onun girebilmesine elverişli olması ve ilk yıllarda içinde yaptığı sepetinden uzak olmaması lazımdır. şayet onun kutusunu yani tuvaletini kendi tuvaletinize koyarsanız, bu tamamen mantıkidir. Yalnız bu halde tuvalete girebilmesi için kapının açık tutulması gerekir.
Kutuyu nereye bırakırsanız bırakın, her hangi bir yere pislemeye alışık olmayan köpeğiniz sıkışınca pisleyeceği noktayı arayacaktır.
Onun pislemek için kutusuna gitmeye çalıştığını anladığınız zaman onu kutusuna kadar götürünüz. Böylece ona zaman kazandırmış kalırsınız. idrarını yaptıktan sonra bu yerden günlük yaşamını geçirdiği yere serbestçe gelmesini sağlayınız.
Kutudaki kumu düzenli bir şekilde değiştirmeye de itina göstermek gerekir. Bazı köpek cinsleri kendi öz saygılarının bilincinde olarak daha öncelikle ıslanmış yere, kendi idrarları olsa dahi gitmeyi kabul etmezler.
Kendi zevklerine uygun bir yer ararlar. Bu yer her seferinde sizin hoşunuza gitmeyen yerlerdir. birileri banyoya giderler. birileri koltuk ve sehpa altlarında meraklı bakışlardan korunarak ihtiyaçlarını giderirler.
eğer köpeğiniz bir sepetin içine yerleştirip belirli bir köşeye koyarsanız, idrarını yaptığı kutusunu da ona yakın bir yere koyunuz.
ilk gece onu odanın birine kapatmak en iyisidir.

© 2014 Köpek Maması Markaları :Orjinal ve Ucuz Köpek Mamaları - Bu sitedeki fotoğrafların ve içeriğin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur. Sitemiz blogger Hizmetleri google sunucularında host edilmektedir.Tüm Hakları Saklıdır.