Köpeklerle Otobüs ve Uçakta Seyahat EtmekKısa bir tatil de yapıyor olsanız, tüm ülkeyi dolaşıyor da olsanız sevimli evcil dostlarınız size mükemmel yol arkadaşları olabilirler.
Tatile gitmek veya evinizi taşımak üzeresiniz ve kendisinden ayrılmak istemediğiniz bir sevimli dostunuz var.Her şeyden evvela bu dostunuzun sizin kadar yollara düşmek hevesinde olmadığım bilin. gerekli bütün önlemleri aldığınızda onun huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmasını sağlayabilirsiniz. Sevimli dostunuzun sıhhat karnesini yanınıza almayı unutmayın. Mümkünse sevimli dostunuzun check-up için veterinere götürün. Aşı karnesinde noksan aşılar olup olmadığını öğrenin. Bunlardan özellikle kuduz aşısı mühimdir.
ayrıca sevimli dostunuzun tasmasında da onun kimlik bilgilerini ve sizinle devamlı iletişimde olabilecekleri  adres telefon vb. bilgilerin bulunduğundan emin olun.eğer küçük dostunuz daha öncelikle arabayla seyahat yapmadıysa onu arabaya alıştırmalısınız. Onunla öncelikle kısa mesafeli yolculuklar yapın ve bunu giderek arttırın.

Her köpek seyahat etmeyi sevmez. Sevimli dostunuzu araba tutuyorsa araba devinim şeklinde değilken onu arabaya alıştırmaya çalışın.ayrıca baytar hekiminiz sevimli dostunuz için ilaç önerebilir.
Rezervasyonlarınızı yaparken kalacağınız otel, motel yahut pansiyon benzeri yerlerin evcil dostlarınızı kabul edip etmediğini Sorunuz gittiğiniz her yerde köpek maması bulamayabilirsiniz. o yüzden köpek maması markaları için bir araştırma yapın

Sevimli dostlarınızın sıhhat karnesini yanınıza alınız. tüm hava yolu şirketleri bu sertifikaları seyahat sırasında istemektedirler. tayyare seyahatinden evvela baytar hekiminizi ziyaret edin. veteriner doktor sevimli dostunuz için sakinleştirici tavsiye edebilir.
Yine Sevimli dostunuzun kimlik bilgileri ve size ulaşılabilecek bir numaranın yazılı olduğu tasma gereklidir.

Hava yolu şirketlerinin kurallarını araştırın. Her şirketin kuralları ayrıcalıklı olabilmektedir. Onun seyahat sırasında kabinde yahut kargoda uçması, taşıma kutusunun nitelikleri ve kargoda uçacak ise nasıl besleneceği meselesi için bilgi edinmelisiniz.

© 2014 Köpek Maması Markaları :Orjinal ve Ucuz Köpek Mamaları - Bu sitedeki fotoğrafların ve içeriğin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur. Sitemiz blogger Hizmetleri google sunucularında host edilmektedir.Tüm Hakları Saklıdır.